


Hitachi HH10 VFD
| Brand | Hitachi |
| Model Name/Number | HH10 Series |
| Motor Power | 0.2 kW to 2.2 kW |
| Input Voltage | 200 V and 400 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 47 to 63 Hz |
| Warranty | 1 Year |
Description
Hitachi HH10 series Economic drive is new generation of general purpose inverter with rich features, wide-power range and widely used in Fan, water pump speed control and conveyor applications. Upto 2.2KW.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Hitachi HH10 VFD” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.