


Danfoss FC 360 VLT Automation Drive
| Brand | Danfoss |
| Model Name/Number | VLT AutomationDrive FC 360 |
| Motor Power | 0.37 kW to 75 kW |
| Input Voltage | 380-480 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Control Procedure | Automation Drive |
| Warranty | 1 year |
Description
The Danfoss VLT AutomationDrive FC 360 is a compact, space-saving, general-purpose AC drive available in 5 frame sizes.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Danfoss FC 360 VLT Automation Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.