



Delta VFD E Series AC Drive
| Brand | Delta |
| Model Name/Number | VFD-E Series |
| Motor Power | 0.4 kW to 22 kW |
| Input Voltage | 415 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50-60 Hz |
| Warranty | 1 year |
Description
Delta E Series VFD: Delta VFD-E Series:Sensorless Vector AC Micro Drive. The VFD-E series represent Delta Electronics low horsepower, constant torque, IP20 rated Drive.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Delta VFD E Series AC Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.