



Fuji FRENIC ACE AC Drive
| Brand | Fuji |
| Model Name/Number | FRENIC-ACE |
| Motor Power | 0.75 kW to 250 kW |
| Input Voltage | 400 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Start Up Torque | High |
| Warranty | 1 Year |
Description
Fuji Frenic ACE is the standard inverter for the next generation.
The FRENIC-Ace, can be used in most types of application – from fans and pumps to specialized machinery.
Upto 315KW.
Upto 315KW.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Fuji FRENIC ACE AC Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.