


Fuji FRENIC-HVAC AC Drive
| Brand | Fuji |
| Model Name/Number | FRENIC-HVAC |
| Motor Power | 0.75 kW to 710 kW |
| Input Voltage | 400 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Application | HVAC |
Description
Fuji FRENIC HVAC offers optimum capability in terms of energy saving for fans and pumps used in HVAC applications, eliminates waste through appropriate flow rate and air flow adjustments, and greatly influences power conservation and cost reductions through energy saving.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Fuji FRENIC-HVAC AC Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.