




Fuji Frenic-Lift AC Drive
| Brand | Fuji |
| Model Name/Number | FRENIC-Lift |
| Motor Power | 5.5 kW to 45 kW |
| Input Voltage | 380-480 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Application | Lifts and Elevators |
$1Whatsapp$3
Description
Fuji FRENIC Lift Series of AC Drives for operation of elevators are specially designed. It has vastly lower torque ripple.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Fuji Frenic-Lift AC Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.