




Fuji FRENIC-Mega AC Drive
| Brand | Fuji |
| Model Name/Number | FRENIC-MEGA |
| Motor Power | 0.4 kW to 630 kW |
| Input Voltage | 400 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Start Up Torque | High |
| Warranty | 1 Year |
Description
Fuji Frenic MEGA has flexibility and functionality to support wide range of applications.
FRENIC-MEGA takes core capability, responsiveness and easy maintenance to the next level.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Fuji FRENIC-Mega AC Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.