



Fuji Frenic-Mini AC Drive
| Brand | Fuji |
| Model Name/Number | FRENIC-Mini Series |
| Motor Power | 0.1 kW to 15 kW |
| Input Voltage | 200 V and 400 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Type | Micro Drive |
| Application | Speed Control |
Description
Fuji Frenic Mini VFD is a compact micro drive with all major functions.Single Phase 230VAC – Upto 3hp.Three Phase 415VAC – Upto 20hp.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Fuji Frenic-Mini AC Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.