



Mitsubishi FR-E700 VFD
| Brand | Danfoss |
| Model Name/Number | VLT HVAC Drive FC 102 |
| Motor Power | 1.1 kW to 1000 kW |
| Input Voltage | 380-480 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Control Procedure | HAVC Drive |
Description
Mitsubishi FR-E700 Series VFD: By the advancement of General-purpose magnetic flux vector control to Advanced magnetic flux vector control, top level of driving performance became possible.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Mitsubishi FR-E700 VFD” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.