



Delta ME300 AC Drive
| Brand | Delta |
| Model Name/Number | ME300 Series |
| Motor Power | 0.18 kW to 7.5 kW |
| Input Voltage | 230 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50-60 Hz |
| Warranty | 1 year |
Description
Delta ME300 VFD: Delta‘s ME300 Series is a new generation compact vector control drive that inherits Delta’s superior drive technology, but with a 60% reduction in size. It supports both IM and PM motors, providing higher efficiency and flexibility.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Delta ME300 AC Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.