




Danfoss FC51 VLT Micro Drive
| Brand | Danfoss |
| Model Name/Number | VLT Micro Drive FC 51 |
| Motor Power | 0.37 kW to 22 kW |
| Input Voltage | 380-480 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50 Hz |
| Start Up Torque | Heavy Duty |
Description
Danfoss VLT FC51 Micro Drive, Micro AC Drive, Danfoss VLT Micro Drive FC 51 is small and yet powerful and built to last.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Danfoss FC51 VLT Micro Drive” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.