

Hitachi HH100 VFD
| Brand | Hitachi |
| Model Name/Number | HH100 Series |
| Motor Power | 0.75 kW to 15 kW |
| Input Voltage | 380-440 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 47 to 63 Hz |
| Warranty | 1 Year |
Description
Hitachi HH100 Series Drives are for high performance applications in industrial machinery market.
HH100 drives have excellent motor control performance and EMC performance. Applications: textile machines, food processing machines, ceramic process machines, plastic machines, machine tool industry, elevators, transportation equipment etc.Upto 15KW.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Hitachi HH100 VFD” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.