



Hitachi HH200 VFD
| Brand | Hitachi |
| Model Name/Number | HH200 Series |
| Motor Power | 0.7 kW to 75 kW |
| Input Voltage | 380-440 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50-60 Hz |
| Warranty | 1 Year |
Description
Hitachi HH200 series drives provide a variety of protections for asynchronous motor drive.
The air duct, hardware and software have been greatly improved for better environment adaptability and operation.Applications: Air Compressors, Plastic Machinery, Petroleum, Mining, HVAC and Water Supply, Fan and Water Pumps.
Upto 75KW.
Upto 75KW.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Hitachi HH200 VFD” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.