


Hitachi WJ200 VFD
| Brand | Hitachi |
| Model Name/Number | WJ200 Series |
| Motor Power | 0.4 kW to 18.5 kW |
| Input Voltage | 400 V |
| Input Phase | 3 – Phase |
| Input Frequency | 50-60 Hz |
| Warranty | 1 Year |
Description
Hitachi WJ200 Series AC Variable Frequency Drives are available in 200 & 400 V Class and single phase input to three phase output.
The WJ200 Variable Frequency Drive comes with an integrated auto-tuning function for easy sensorless vector control that realizes high starting torque of 200% or greater, suitable for a variety of applications.Upto: 15KW.
Additional information
| brand | Goodmark |
|---|
Be the first to review “Hitachi WJ200 VFD” Cancel reply
Reviews
There are no reviews yet.